Školní ples

V sobotu 8. února 2020 od 20 hodin probíhal v kulturním domě v Brankovicích školní ples. K této příležitosti jsme zatančili polonézu. Pod vedení m zástupce ředitele jsme si připravili choreografii k písničce Cesta.
Nacvičovat se začalo již v říjnu. Ze začátku bylo pár drobných neshod o tom, kdo s kým bude v páru, a docela dlouho nám jeden pár scházel. Naštěstí se vše vyřešilo a my se mohli pustit do nacvičování. Celkový počet párů byl čtrnáct. K tomuto číslu bylo zapotřebí požádat pár žáků osmé třídy, kteří nám vyhověli a tančili spolu s námi. Na začátku jsme trénovali ve školní tělocvičně. Jamile se přiblížil termín plesu a to, co jsme každý čtvrtek předváděli, už nějak vypadalo, zkoušky se přesunuly do sálu v kulturním domě.
Čas uplynul jak voda v řece a den konání plesu byl zde. Myslím, že můžu prozradit, že jsme všichni byli trochu nervózní. Sraz se stanovil na půl šestou. ostavili jsme se již krásně upravení a připravení vydat ze sebe to nejlepší. Celé představení se vyzkoušelo dvakrát a pak nám nezbývalo nic jiného než čekat, až nastane ona chvilka, kdy staneme před lidmi. O půl sedmé proběhla generální zkouška, kterou směli zhlédnout i mladší žáci naší školy. V osm již začal ples, během nějž jsme ještě dvakrát vystoupili před publikem. A že nebylo zrovna malé.
Po celý ples hrála skupina Eši band, které děkujeme. Velké díky patří především panu zástupci, jenž s námi měl spoustu trpělivosti a naučil nás choreografii. Samozřejmě nesmíme zapomenout poděkovat všem, kteří s organizací plesu pomáhali. Doufám, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že ples se moc povedl.

Kristýna Kalfasová