Mikuláš

Dne 5.12.2019 připravilo sedm žáků z 9. tříd Mikulášskou nadílku. První navštívil Mikuláš v doprovodu andělů a čertů mateřskou školku, obchůzku po naší škole zakončil v 5. třídě. Většina dětí byla hodná, ale našli se mezi nimi i hříšníci. Akci si všichni užili a deváťáci věří, že se dětem Mikuláš líbil.

Mikuláš v mateřské škole
Krásné mrazivé ráno 5. 12. 2019 navštívil mateřskou školu Mikuláš v doprovodu andílků a čertů. Nejdříve navštívili třídu Sluníček, kteří jim zazpívali „Mik, miku, mik…, Mikuláši, mikuláši, Stojí vrba košatá, Na vánoce dlúhy noce a zarecitovali básničku Přišel k nám čert s mikulášem. Dále navštívili třídu Broučků, kteří jim zazpívali „Čertíku, čertíku, Mikuláš ztratil plášť a zarecitovali básničku Karel, Karel do pekla zajel a Ententýky. Mikuláš s andílky dětem rozdali sladkou odměnu, všechny děti byly statečné a čerti si žádné dítě neodvedli. Děti také slíbily, že budou hodné a už se těšíme na příště.