Domov Hvězda – výstava POHÁDKY

Ve středu 23. 10. 2019 se žáci 4. B a 5. třídy vypravili do Nových Hvězdlic na výstavu s názvem POHÁDKY. Moc jsme se těšili, protože jsme zde měli vystavené svoje výkresy s pohádkovými motivy. Hned u dveří nás přivítal zelený hastrman, viděli jsme perníkovou chaloupku, Honza si podřimoval na peci a v pekle vařili v kotlíku krysí polévku. Pejsek s kočičkou měli upečený poschoďový dort a houpací křeslo bylo připraveno pro ovčí babičku. Moc se nám taky líbilo, že jsme museli plnit úkoly, které nebyly úplně jednoduché. Po svačině nás čekal soutěžní kvíz s dvaceti pěti otázkami, ve kterém se ukázalo, která třída je lepší znalec pohádek. Obě skupiny dostaly sladkou odměnu za své znalosti. A také nám moc chutnal perníček, který jsme dostali při odchodu. Protože bylo venku skoro letní počasí, proběhli jsme se v parku a vyrazili do místního obchodu. Zde si každý koupil, na co měl zrovna chuť. Celou exkurzi jsme zakončili na dětském hřišti, kde kluci hráli fotbal a děvčata se zabavila po svém. Prostě jsme prožili super den.

Žáci z kroužku Redakce