menu

úvodní stránka
kontakty
ŠVP
dokumenty
formuláře
GDPR
ze života školy
pro rodiče
školní poradenské pracoviště
inspekční zprávy
školní časopisy
z historie školy
naši partneři
registr oznámení
autor stránek

Rodiče vítani

projekt Šablony - Škola pro všechny

projekt
Škola pro všechny

Evropský sociální fond
 

ze života školy


Londýn – královské město na Temži

Ve dnech 7.-11. října se žáci 6. - 9. ročníku zúčastnili zájezdu do Velké Británie. Ráno jsme se sešli před školou v 11:00 hodin, kde na nás už čekal autobus, kterým jsme se přepravovali po celou dobu zájezdu. Asi kolem půl dvanácté jsme měli naložený autobus kufry a mohli jsme vyrazit. Během cesty nám řidiči dělali pravidelné zastávky a měli jsme možnost pustit si i film. Jeli jsme celý den autobusem a do Londýna jsme se dostali až druhý den ráno pomocí tunelu (vlaku), který nás přepravil přes kanál La Manche. 
Ten samý den nás čekala prohlídka Westminster Abbey, ulice Downing Street, Buckinghamského paláce, Chinatown a nakonec London Eye. Navečer jsme jeli autobusem na meeting point, kde nás měla vyzvednout naše hostitelská rodina. Postupně jsme vysedali z autobusu tak, jak jsme byli rozdělení do skupin podle ubytování a seznámili jsme se s naší rodinou. Pan Harvel nás dovezl autem k jeho domu a tam na nás čekala jeho žena a dcera Ava, kterým jsme se také představili. Paní Harvelová nám ukázala celý dům a když jsme měli vybaleno, tak nás čekala večeře (kuře, rýže se zeleninou a placka). Rodina nám každý den dávala také obědové balíčky, ve kterých bylo pití, malý sáček brambůrek, jablko, čokoládová tyčinka a sendviče. 
Další den jsme se vypravili do hradu Windsor, k nejstarší chlapecké škole Eton a do muzea voskových figurín Madame Tussauds. Pak jsme se každý vydali do hostitelských rodin. Na večeři jsme měli hranolky a rybí prsty s vařenou zeleninou. Snídani jsme měli většinou stejnou-lupínky s mlékem a máslové toasty. 
Ve čtvrtek ráno jsme už měli sbalené všechny věci a rodina nás odvezla na meeting point, kde jsme se sešli s ostatními a s rodinami jsme se rozloučili. Mohli jsme jim přivézt i nějaké drobné dárky. Tento poslední den nás čekala procházka parkem Greenwich, viděli jsme i nultý poledník, Tower Bridge, katedrálu sv. Pavla a plavili jsme se lodí po řece Temži. V pátek jsme se vrátili do Brankovic ke škole kolem půl čtvrté odpoledne. Byl to pro všechny moc krásný týden, plný nezapomenutelných zážitků. 

Tereza Nováková, 8. A