Adaptační kurz

V pondělí 16. 9. vyrazili žáci 6. ročníku na Adaptační kurz. Program byl zaměřený na stmelení třídních kolektivů a rozvoj spolupráce, jelikož je třídní kolektiv nově vytvořený po příchodu žáků z Nesovic. Akce byla zajištěna paní učitelkou Ivonou Spurnou – výchovnou poradkyní, třídním panem učitelem Michalem Kupkou a paní asistentkou Janou Kulovou. Plánované 3 dny jsme „přežili“ ve Vřesovicích. První den jsme se oťukali a ztratili vzájemný ostych při prvních seznamovacích hrách. Odpoledne už byl čas na nás i při přípravě jídla. I tyto aktivity byly propojené s kolektivními hrami. Musím říct, že mě nevýslovně překvapila ochota žáků pomáhat při vaření, umývání nádobí i úklidu. Podvečerní aktivity zaplnily hry ve společenské místnosti – jídelně a táborák spojený s opékáním špekáčků. Hra „Zapípej, kuřátko!“ sklidila velký úspěch. Druhý den byl zaměřený na hry na rozvoj spolupráce, odpoledne jsme vyrazili na vycházku na Klimentek. Celý den byl protkaný chvilkami osobního volna, kdy žáci hráli fotbal, volejbal, trávili čas spolu, s novými kamarády. Podvečer druhého dne jsme zabavili hrou Rybičky v plechovce. Pro některé byla nejlepším zážitkem celého Adapťáku. Třetí den byl postaven na budování důvěry v kolektivu. Bylo však nutné po sobě pořádně tábor uklidit, nachystat svačiny a dopolene vyrazit na cestu domů. Vlak nás přiivezl zpět do Brankovic a všichni se rozutekli do svých domovů, kde jistě líčili spoustu zážitků. Jejich zprávy jsou toho důkazem…..

Ivona Spurná

Adaptační kurz
V pondělí 16.9.2019 jsme přijeli na Adaptační kurz na tábor do Vřesovic. První den jsme měli táborák, rozdělili jsme si chatky a hráli hry. V úterý jsme šli na Svatý Klimentek a hráli jsme hry. Mezi nejoblíbenější patřily hry - zapípej kuřátko a sardinky. Ve středu jsme už odjížděli a uklízeli chatky. Tato akce se mi líbila.

Marek Učeň

Adaptační kurz
Dne 16.9.2019 jsme jeli se třídou do Vřesovic. Ve Vřesovicích jsme se seznamovali s novými spolužáky. Hráli jsme hry a díky těch her jsme se seznamovali. První den jsme hráli vodní bitvy. V úterý jsme šli na Kliment. Každý den jsme hráli plno her nejlepší byla molekule a nejlepší hra byla když jsme měli volno tak to byla vodní bitva. Adaptačni pobyt byl super rád bych si to někdy zopakoval.

David Majerčák