Čtvrťáci a páťáci v Nových Hvězdlicích

V pátek 31. 5. 2019 jsme jeli oslavit Den dětí do Nových Hvězdlic. Je to vesnice vzdálená 9 km od Brankovic a někteří naši spolužáci tady bydlí. Prohlédli jsme si náměstí se sochou svatého Floriána, patrona hasičů. Podívali jsme se, kam chodí malé děti do školky. Pak nás čekal výšlap na nejvyšší bod ve Hvězdlicích – na kopec se jménem Kalvárie. Tady stojí kříž, kolem kterého se vypráví, že až se propadne po ramena, nastane konec světa. Ale jedná se naštěstí jen o pověst. Kříž je vyrobený z dubového dřeva, v roce 2014 ho vyrobil rodák z Brankovic pan Jaromír Kremz. Následovala návštěva v Domově Hvězda, což je vlastně domov pro seniory. Tady jsme museli zazpívat nějakou písničku, ve které se zpívá o květině. Za splněný úkol jsme si mohli v parku najít poklad. Byl ukrytý na stromě a bylo v něm hoooodně kokin. A protože jsme každý doma dostali nějaké peníze, šli jsme je utratit do místního obchodu. Ledňáky, brambůrky, sluneční brýle, klobouky a mnoho jiného jsme si odnášeli s sebou. Na hřišti jsme měli svačinu a dostali jsme úkoly, které jsme plnili ve skupinách. Mohli jsme si také zahrát fotbal, stolní tenis, vyběhat se nebo jen tak posedět. Bylo to moc hezké a všem se nám to líbilo.

Žáci 4. ročníku