Matematická exkurze Brno Zoo

Dne 7.11.2018 jsme jeli na matematickou exkurzi do Brna do zoologické zahrady. Při příchodu do ZOO jsme dostali občerstvení croissant, pití a banán. Paní Školová nám vše vysvětlila, jak bude exkurze probíhat a pak jsme počkali na paní průvodkyni.
Náš začátek byl u výběhu s tygry, kde nám jako první řekli, že nedávno byl ve výběhu pracovník ZOO, ale zapomněl tygra zavřít. Měl šílený strach, že ho sežere. Ale my ať se nebojíme, protože je jednoduchý trik na odehnání tygra. Okolo šla totiž jiná zaměstnankyně ZOO, všimla si co se děje a vešla o výběhu a praštila tygra kýblem po hlavě. Smáli jsme se, ale ta představa byla děsivá. Po tomto zážitku, jsme začali počítat naše první příklady a rovnou se týkaly tygrů. Dále jsme procházeli částí ZOO a dozvídali se zajímavosti o zvířatech, které jsme podrobněji probírali, poté pak následoval další příklad. Počítali jsme zvířata jako tygr, lama, zebra, klokan, kajman a buvolec. Příklady pro nás byly zajímavé. Některé byly lehčí, ale u některých jsme si hlavičky namáhali.
Exkurze se nám velmi líbila a doufám, že se brzy zase nějaká pro nás najde.