Zasazení lípy u příležitosti 100 let od vzniku Československé republiky

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se v Brankovicích konala akce na počest založení Československa. Tato akce byla zahájena před místní školou projevem ředitele školy Mgr. Jaroslavem Hejným. Akce pokračovala vystoupením žáků z druhého stupně, kteří zazpívali českou hymnu. Po ní následovalo vystoupení dětí z mateřské školy. Žáci I. stupně nám připomněli ve svých písní čtyři části bývalé Československé republiky.
Česko reprezentovala píseň „Pod naším okýnkem“ v podání Nely Kremzové a Sofie Brunclíkové. Moravu nám připomněly Karolína Pešlová, Ema Půčková, a Adéla Štefková písní „Kdyby byla Morava“. Píseň „Beskyde, Beskyde“ v podání Veroniky Učňové zastupovala Slezsko. Barbora a Klára Paulíkovy zazpívaly slovenskou lidovou „Ej zalužický polo“. Písně doprovázeli žáci z 1. stupně Na závěr vystoupení zazpívali žáci prvního stupně píseň „Ach synku, synku“.
Po těchto vystoupeních zasadil paní starosta Vladimír Procházka ve spolupráci s ředitelem školy Jaroslavem Hejným mladý stromek lípy. Následoval lampionový průvod ke kostelu, kde se u pomníku také zazpívala československá hymna. Akce byla zakončena velikým ohňostrojem. Návštěvnost byla veliká.

Klára Paulíková, Iva Tauberová Iva, Kristýna Kalfasová