menu

úvodní stránka
kontakty
ŠVP
dokumenty
formuláře
GDPR
ze života školy
pro rodiče
školní poradenské pracoviště
inspekční zprávy
školní časopisy
z historie školy
naši partneři
registr oznámení
autor stránek

projekt Šablony - Škola pro všechny

projekt
Škola pro všechny

Evropský sociální fond
 

ze života školy


Čert a Mikuláš ve škole

Do školy opět po roce zavítali v úterý 5. prosince čerti s Mikulášem a andělé. Radostné očekávání se snoubilo s obavami. Paní učitelka Vrbacká nám uměla ve 2. B ztvárnit atmosféru tak, až šel chvílemi mráz po zádech. Tu zaklepala na dveře, tam bouchnula do skříně. Ale děti se smály a výskaly.
Nakonec jsme se přece dočkali! Po mocném zabušení na dveře vešli do třídy krásně oškliví čerti a nádherní andělé s Mikulášem. Těm deváťákům to ale slušelo! Všichni přece víme, že jsou to převlečení deváťáci! Ale přesto se děti bály. Smích se mísil s výkřiky, tutam některé holčičce vyskočily slzičky a někteří jindy hrdinové raději vzali nohy na ramena nebo se drželi paní asistentky. Řetězy jen zvonily o lavice. Nelze opomenout úžasný herecký výkon čertice Sabiny, jako by utekla od opravdových čertů. 
Našli se i odvážlivci, kteří šli odříkat básničku. Jiní se slzičkou v oku pokorně slibovali, že se polepší, nebudou zapomínat pomůcky či zlobit paní učitelky. Ale ta trocha utrpení byla rychle zapomenuta, když děti dostaly sladkou odměnu, perníky a bonbóny. 

KK