Dýňobraní - Když zazvoní dětský smích

V úterý 3. října se třída 2. B pod vedením paní učitelky Vrbacké opět vydala na malý výlet do Domova důchodců Hvězda v Nových Hvězdlicích. Tentokrát jsme se zúčastnili příjemné akce nazvané „Dýňobraní“.
Vzhledem k deštivému počasí se program konal uvnitř jedné z budov domova důchodců. Přivítaly nás přívětivé pracovnice a radostným očekáváním naplněné oči dědečků a babiček.
Nádherné veliké dýně jsme společně s dědečky a babičkami ve skupinkách vyřezávali do zajímavých tvarů. Obyčejný kus zeleniny tak dostal dílem lidské ruky úsměv a tvář. Dětský smích při práci zahřál srdce dědečků a babiček.
Shlédli jsme také výstavu hraček, z nichž většina pocházela ze 2. poloviny 20. století. „S tím jsme si hráli my, když jsme byli malí,“ říkala jsem žačce Lence, která se tomu vesele smála, a upřela na mne nevěřící pohled.
Akce byla zakončena konzumací špekáčků. Na závěr jsme si prohlédli hotové dílo. Jak asi vypadají ty krásné vyřezané dýně večer za tmy? Svítí před okny dědečkům a babičkám a s nimi tam zůstává také vzpomínka na malé výrobce z brankovické školy.

KK