menu

úvodní stránka
kontakty
ŠVP
dokumenty
formuláře
GDPR
ze života školy
pro rodiče
školní poradenské pracoviště
inspekční zprávy
školní časopisy
z historie školy
naši partneři
registr oznámení
autor stránek

projekt Šablony - Škola pro všechny

projekt
Škola pro všechny

Evropský sociální fond
 

ze života školy


S knížkou do pohádky. Pasování na čtenáře

Ve středu 27. září jsme strávili kouzelné dopoledne ve vyškovské knihovně, kde byli naši milí druháci pasování na čtenáře. 
Posilněni svačinou jsme nejprve navštívili oddělení pro starší děti, kde byla ke shlédnutí řada zajímavých věcí. Největší záhadou pro děti se staly vystavené gramofonové desky a origamy. Paní knihovnice ukázala dětem, jak si mají poskládat záložku do knížky pomocí této čínské techniky. 
V další části programu jsme přešli do oddělení pro menší děti, kde nás již očekávala knihovnice Lenka v dobovém kostýmu, a zavedla nás svým vyprávěním do pohádky. Volali jsme třikrát rytíře, ale nepřišel. Královna Lenka nám poradila, abychom vyzkoušeli kouzelný zvoneček. Ten fungoval! Přišel opravdový rytíř v krásném kostýmu s velkým a těžkým mečem v ruce. 
Každý žáček musel přečíst kousek textu, aby předvedl, jak se v té první třídě naučil číst. Potom jej rytíř pasoval na čtenáře přiložením meče na rameno, přičemž zvučným hlasem odříkával proslov. Některá křehká ramínka se pod tíhou meče prohnula, leckterá dušička měla obavu, dech se tajil při této neobvyklé podívané. 
Nakonec jsme pospíchali na autobus za laskavého doprovodu paní učitelky Vladěny Vrbacké a Moniky Sutorové. Cesta uběhla v harmonické náladě, až na ty malé trpitele, jimž se chtělo blinkat. Děti si opět procvičily, jak si mají koupit lístek do autobusu a jak se mají chovat v dopravním prostředku. A letos už jim to perfektně jde! 

KK