Čtvrťáci v Moravském krasu

Dne 13. září 2017 žáci 4. třídy ZŠ Brankovice navštívili Dům přírody Moravského krasu.
Exkurze pro celou třídu byla odměnou za úspěch v soutěži „ Škola je bezva“, 1.místo získal žák Leo Berka.
Výlet jsme směřovali na Holštejn. První zastávkou byl kamenolom Vápenka. Zde jsme pod vedením sbírali kameny vhodné k dalšímu zpracování.
Exkurze pokračovala v Domě přírody Moravského krasu, kde jsme shlédli film v 3D a pre- zentaci nerostů. Ve skupinkách jsme pracovali na projektu „Vznik života na Zemi.“
Po krátké přestávce na oběd došlo na řezání, broušení a leštění kamenů. Nikdo z nás netušil, jak dokáže být uvnitř vápenec krásně barevný a malovaný. Vlastnoručně opracovaný kámen jsme si přivezli na památku.
Na zpáteční cestě byla v očích dětí vidět únava, ale hlavně spokojenost.

Lenka Matoušková, Kateřina Bečkovská