menu

úvodní stránka
kontakty
ŠVP
dokumenty
formuláře
GDPR
ze života školy
pro rodiče
školní poradenské pracoviště
inspekční zprávy
školní časopisy
z historie školy
naši partneři
registr oznámení
autor stránek

projekt Šablony - Škola pro všechny

projekt
Škola pro všechny

Evropský sociální fond
 

fotokronika - Uspávání broučků


Uspávání broučků

Slunko bylo u samého západu a svatojánští broučci vstávali … Tak začíná krásná kniha Jana Karafiáta, která se jmenuje Broučci. 

30.října 2008 děti z mateřské školy a 1.třídy navštívily divadelní představení Broučci v brněnském loutkovém divadle Radost, kde viděly příběh o Broučkovi a Berušce. 

Ten stejný den v odpoledních hodinách si kousek tohoto příběhu mohly prožít na vlastní kůži. V 17.00 hodin se sešly se svými rodiči, sourozenci i prarodiči u motorestu v Brankovicích, kde si za pomoci svých patronů z devátých tříd připevnily křidélka 
a tykadélka, zapálily lucerničky ( lampióny ), vzaly své malé broučky, které si namalovaly 
na kamínky a vydaly se hledat louku, kde je uspí. 

Když mají lidé noc, mají broučci den. A čím je noc temnější, tím zářivější jsou jejich světýlka… Tak vypadal průvod malých broučků, který se vydal na louku u rybníka, kde 
se setkal s broučky, kteří se chystali k spánku. Byli to deváťáci, kteří si pro mladší kamarády připravili krátké vystoupení, ve kterém zahráli ukládání broučků k zimnímu spánku. Děti jim společně zazpívaly několik písní, aby se jim lépe usínalo a potom uložily do listí také své broučky. Pak se vydaly k domovům do svých postýlek.